Криворізький районний відділ №2 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області інформує
опубліковано 17 лютого 2022 року о 11:35

День пробації в Україні.

05.02.2015 року Верховною Радою України прийнято Закон иУкраїни «Про Пробацію», який розроблений з урахуванням європейських стандартів пробації. У світі пробація існує вже більше 200 років, але для України служба нова. Зважаючи на результати впровадження служби в Україні пророблена колосальна робота. Це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Що ж таке пробація? Проба́ція — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Головною метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності. Пробація – це можливість для особи, яка вчинила правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, роботу та житло. Важливим аспектом для досягнення мети є довіра та підтримка новацій з боку громади, а також об’єднання можливостей органів та організацій державного і недержавного сектору, то ми обов’язково заручаємося їх допомогою. Це дає змогу пробації діяти ефективно та успішно. 

Крім того, у системі пробації започатковано та впроваджено в життя волонтерство. У Криворізькому районному відділі № 2 на даний час здійснюють волонтерську діяльність два волонтери. Саме вони допомагають персоналу пробації розв’язувати актуальні життєві проблеми правопорушників та сприяють їх розв'язанню. Волонтери – це звичайні люди, які завдяки своїй чуйності, милосердю і певному життєвому досвіду здатні допомагати людям, які схибили. 

 Також, можна сказати, що кардинально змінився підхід до роботи. Працівники пробації здіснюють не тільки контроль за поведінкою засуджених, але і займаються соціально-виховною роботою. Визначають криміногенні потреби, які призводять до скоєння злочинів та допомагають у їх вирішенні. Разом зі своїми клієнтами та сім’ями підоблікових ми проживаємо їхні життя, допомагаємо їм у вирішенні проблем, радіємо їхнім успіхам. З деякими спілкуємося та допомагаємо і після закінчення термінів покарання.

Тому, пробація – не уникнення відповідальності злочинцем, це шанс на виправлення для тих, хто справді хоче виправитися.

Марія Позігун,

провідний інспектор Криворізького районного відділу № 2

філії Державної установи  «Центр Пробації»

у Дніпропетровській області 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux