Криворізький місцевий центр з надання безоплатної вториної правової допомоги
Внутрішньо переміщені особи після оформлення статусу ВПО отримують допомогу на проживання. Вони несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги.
Вони мають і певні обов'язки - повідомляти при поверненні до попереднього місця мешкання або у разі зміни місця поживання.
Обов’язок повідомити уповноваженому органу або уповноваженій особі територіальної громади / центру надання адміністративних послуг за місцем отримання довідки про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніш як за 3 дні до від’їзду або протягом 3 днів уповноваженому органу після повернення до покинутого постійного місця проживання передбачений Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Повідомляти потрібно орган соцзахисту або ЦНАП, центр соцпослуг, соціальний відділ, де ви оформлювали статус ВПО і допомогу. Відповідні повідомленя можна буде направляти і через "Дію".
Тепер Уряд запровадив механізм контролю - відбуватимуться вибіркові перевірки, за результатами яких складатиметься акт. Якщо людину не застали за місцем реєстрації як ВПО, то лишатимуть повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Інакше буде прийматись рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.
Враховуючи досвід попередніх років, маємо поради:
Якщо до вас приходили і не лишили повідомлення про вашу відсутність у житлі, а натомість - припинили виплати, то є підстави оскаржити такі дії в суді.
Першим кроком стане направлення офіційного запиту на ім'я органу соцзахисту щодо того, яким чином нарахована допомога за певний період.
Якщо у відповідь ви отримаєте лист з інформацією про те, що допомога припинена внаслідок перевірки і через те, що ви не з'явились в обумовлений час, за наявності причин і обставин (наприклад, вам не вручали повідомлення, натомість припинили виплати) можна звертатись до суду для оскарження (визнання дій неправомірними).
Нагадуємо, що внутрішньо переміщені особи мають право на призначення адвоката за рахунок держави для звернення до суду.
Усі мають право на консультації і допомогу у складанні скарг, запитів та звернень.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1168-2022-%D0%BF#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/332-2022-%D0%BF#n54