Фонд соціального страхування України звітує
опубліковано 27 липня 2021 року о 10:23

Фонд профінансував щомісячні страхові виплати за червень у повному обсязі

15.07.2021, Фонд соціального страхування України завершив фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за червень, кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для майже 200 тисяч осіб. Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

За оперативними даними для потерпілих внаслідок професійних захворювань або нещасних випадків на виробництві, зокрема у разі гострих профхвороб на COVID-19, з початку року було профінансовано близько 6 млрд гривень щомісячних страхових виплат.

Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Зокрема, щомісячна страхова виплата призначається потерпілому у разі часткової або повної втрати працездатності та компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до визначеного МСЕК ступеня непрацездатності. Також страхову виплату щомісяця отримують члени родин потерпілих у разі їх смерті.


Середньоденний розмір допомог від Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області за лікарняними зріс на 5,4 %

Сума компенсації втраченого доходу за час хвороб, травм або догляду за хворим членом родини від Фонду соціального страхування України залежить від тривалості страхового стажу і середньої заробітної плати працівника. За підсумками червня 2021 року середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності по Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області склав 383,51 грн проти 363,88 грн за той же місяць минулого року. Зростання середньоденної суми допомоги склало 5,4%.

У розрізі регіонів Дніпропетровської області середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності в червні поточного року сягав від 271,64 грн по Васильківському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області і до 548,85 грн по Павлоградському відділенню управління.

Найбільший показник зростання у червні 2021 року відносно червня 2020-го зафіксовано по Петропавлівському відділенню управління – тут середньоденний розмір допомог за лікарняними зріс на 48,3% та склав 293,17 грн проти 197,67 грн у минулому році.

Збільшення розміру компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному пов’язано з ростом середньої заробітної плати в Україні.

Нагадаємо, у зв’язку із пандемією видатки Фонду за лікарняними листками почали суттєво зростати з 2020 року. Зокрема, за підсумками червня 2021 року ФСС України в Дніпропетровській області прийняв на фінансування листки непрацездатності на суму понад 127,2 мільйона гривень – це на 78,0% більше, ніж у червні 2020 року (71,5 млн гривень).

Зверніть увагу, дата фінансування допомог від Фонду прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux